Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Część piknikowo – biesiadna wydarzenia w dniu 2 października 2021r. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Część piknikowo – biesiadna wydarzenia w dniu 2 października 2021r.

 

Zanim zaprezentujemy wykonawców, którzy wystąpili w części piknikowo biesiadnej trzeba koniecznie przedstawić i podziękować naszym wystawcom. Znakomitą ofertę gastronomiczną już od godzin południowych serwowały nasze niemczańskie oraz czeskie koła gospodyń a także liczni lokalni wystawcy.

Na zdjęciach prezentujemy kolejno KGW Gilów, KGW Wilków Wielki, KGW Kietlin, Letohrad w tym czescy hasiči  – czyli strażacy, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przerzeczynie – Zdroju, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gilowie, Zabawki u Karoliny , Zupa z kotła u Moniki, KGW Nowa Wieś Niemczańska, Piwo u strażaków z Niemczy, Sosy paprykowe Piekielny Potok z Jasinka, najlepszy Burger w Mieście u Agnieszki, Miód od Turka oczywiście Maćka, biżuteria ręcznie robiona na stoisku Małgośki  i po raz pierwszy imprezie towarzyszyło stoisko promocyjne Miasta i Gminy Niemcza.

 

Program artystyczny części piknikowo – biesiadnej rozpoczął zespół WIOLINEK ANIMA CANTARE programem pt, „TAŃCZ ZE MNĄ MOJE ŻYCIE”.

Zespół  wielopokoleniowy, który w swoim repertuarze ma szeroką gamę pieśni ludowych, patriotycznych, religijnych, chóralnych oraz piosenek rozrywkowych wspaniale potrafił bawić publiczność. Dzięki  dobrej muzyce i śpiewie zaczęły się już pierwsze tańce i pląsy na niemczańskim Rynku.

Prezentacje estradowe partnerskiego Letohradu zapowiedział osobiście starosta Petr Fiala. W podziękowaniu za współpracę i wspólny projekt miast partnerskich symboliczny prezent wręczyli staroście radni Rady Miejskiej.

A partnerski Letohrad jak zawsze przygotował się profesjonalnie do występów. Dwukrotnie tańczyły panie z zespołu Babylenki, Koncert na klawiszach zaprezentowała Natalia, wystąpił także zespół ze Szkoły Muzycznej w Letohradzie z utworami na trąbki i smyczki. Na koniec można było przenieść się w klimat lat 30 i 40 XX wieku słuchając swingu.

Piosenki lat 20-tych wykonała Małgorzata Kulińska. Tańce standardowe zaprezentowali uczniowie  Klubu Tańca Towarzyskiego „Aktan”.

Tuż przed gwiazdą wieczoru wystąpił KRIS. Piosenki w klimacie disco polo rozruszały na dobre publiczność, a szczególnie nasze chętne do tańca dzieciaki, które dołączyły do występu Krisa na scenie.

Niemczanie tłumnie przybyli na występ  Andre czyli Andrzeja Marcysiaka. Na scenie gwiazdę wieczoru witał osobiście pomysłodawca jego koncertu burmistrz Jarosław Węgłowski. Burmistrz podziękował wszystkim mieszkańcom za liczne przybycie, dziękował wystawcom za przygotowanie wyjątkowych produktów gastronomicznych i oczywiście życzył udanej zabawy przy wspaniałym wykonawcy Andre.

W rewanżu Andre podziękował Panu Burmistrzowi za zaproszenie do Niemczy.

No i Andre nie zwiódł. Publiczność bawiła się wspaniale. Artysta przekazywał w prezencie fanom sporo swoich najnowszych płyt. Wszyscy śpiewali największy przebój Andre „ALE ALE ALEKSANDRA” Do tańca ruszyli najstarsi i najmłodsi uczestnicy obecni na wydarzeniu.

Podobnie jak wszędzie koncert i zabawa przy Andre, były porywające ale też na wysokim poziomie kultury.

Wieczorną zabawę zakończyły tańce przy dj.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę, uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach od godz. 11.00 do późnych godzin wieczornych.

Mamy nadzieję, że pomimo dużego wysiłku włożonego w przygotowanie całego wydarzenia na dzień 2 października 2021r. Burmistrz Jarosław Węgłowski zaskoczy nas jeszcze wieloma ciekawymi pomysłami i koncertami.

Warto dodać, że w organizację przedsięwzięcia włączone były wszystkie instytucje gminne. Nad całością czuwał osobiście Burmistrz Jarosław Węgłowski, spory ciężar prac organizacyjnych koordynowała sekretarz Miasta i Gminy Niemcza Hanna Piwowarska.

Do organizacji dołączyło związane z Basztą jako siedzibą przez ponad 20 lat Towarzystwo Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej przygotowując dekorację baszty, ekspozycji oraz wypożyczając stroje dla obsługi i uczniów NSP Przerzeczyn – Zdrój.

Mamy nadzieję, że wszyscy obecni docenią pracę nad przygotowaniem patriotycznego święta Rotmistrza Aleksandra Hrynkiewicza w Niemczy oraz wszystkie działania mające służyć zadowoleniu mieszkańców i gości.

Już dzisiaj zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji w Baszcie Miejskiej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Niemczańskim Ośrodkiem Kultury od przyszłego tygodnia tj. po 11.10.2021r.