Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza DLA NIEPODLEGŁEJ - wieczornica placówek oświatowych Gminy Niemcza -10 Listopada 2022r. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

DLA NIEPODLEGŁEJ – wieczornica placówek oświatowych Gminy Niemcza -10 Listopada 2022r.

 

W najważniejszym dla nas Polaków święcie – Narodowym Święcie Niepodległości Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, witał wszystkich licznie zgromadzonych mieszkańców Niemczy na wieczornicy przygotowanej przez niemczańskie placówki oświatowe.

„104 lata temu -11 listopada 1918 roku- państwo polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.

Cieszę się ogromnie, że ta właśnie uroczystość stała iskrą dla naszej gminnej społeczności oświatowej. Inicjujecie dzisiaj wspólnie przygotowane wydarzenie dla naszych mieszkańców. Zapalacie tym samym światło dla wspólnych przedsięwzięć i jednoczenia się naszej społeczności lokalnej.

Dzisiejszą wieczornicą, w której będziemy aktywnie uczestniczyć poprzez nasze śpiewanie dla Niepodległej, w tej pięknej scenerii, pokażemy jedność wszystkich pokoleń. Pokażemy Niemczy, że w jedności siła, że razem możemy wiele zdziałać.

Dziękuję Annie Kuźmińskiej dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemczy za tę inicjatywę i koordynację całego przedsięwzięcia, dziękuję nauczycielce Joannie Bagińskiej za pracę nad scenariuszem. Dziękuję dyrektorom Niepublicznych Szkół Podstawowych w Gilowie Iwonie Gomułkiewicz, w Przerzeczynie – Zdroju Elżbiecie Polaczyk oraz dyrektor Przedszkola    Publicznego w Niemczy Annie Fuszara. Dziękuję wszystkim nauczycielom, uczniom, przedszkolakom a szczególnie dziękuję rodzicom, na których zawsze można polegać! i widać to dzisiaj.

Dziękuję także naszym harcerzom z 17 Drużyny Harcerskiej Polana za włączenie się do dzisiejszej oraz wielu innych uroczystości w naszej Gminie.

Dziękuję za  pomoc w organizacji: wystrój sali, wystawę, całą oprawę audiowizualną  pracownikom Niemczańskiego Ośrodka Kultury.

Cieszę się, że dzięki Wam, dzięki waszej nowej idei uda nam się, zjednoczyć i przeżyć na poważnie i ze wzruszeniem, prawdziwie patriotyczne i niepodległościowe refleksje.

Zapraszam wszystkich państwa do wspólnego udziału w naszej dzisiejszej wieczornicy.

Jeszcze raz dziękuję za Waszą pracę i życzę sobie i nam wszystkim owocnego spotkania i wielu niezapomnianych przeżyć”.

 Relacja zdjęciaowa oraz linki do relacji filmowej:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100062952623728

ze wspaniale uczczonej Niepodległości w przeddzień 11 Listopada poniżej: