Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dobry rok w Bibliotece Miejskiej w Niemczy. Zakupy, nowości i znaczące dofinansowanie - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dobry rok w Bibliotece Miejskiej w Niemczy. Zakupy, nowości i znaczące dofinansowanie

 

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy w 2023 roku otrzymała dofinansowanie w  wysokości 9 750,00 zł na zadanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.”

Priorytet 1 -Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencje 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Głównym Celem Priorytetu 1, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025, jest wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności ich zbiorów poprzez dofinansowanie zakupów nowości wydawniczych
do bibliotek publicznych, w tym w formie dofinansowań na zakup usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.

W tym roku nasza biblioteka zakupiła 331 woluminów książek do wszystkich bibliotek z terenu Gminy Niemcza. W tym do biblioteki w Niemczy zostało zakupionych 135 woluminów książek , a do bibliotek filialnych :

Gilów-  63 wol. , Przerzeczyn Zdrój – 68 i do Wilkowa Wielkiego 65 wol.

Wśród nowości wydawniczych znalazły się bestsellery wydawnicze z literatury polskiej i obce, kontynuacje serii wydawniczych, książki  popularnonaukowe oraz  książki rekomendowane i poszukiwane przez naszych czytelników.

Księgozbiory bibliotek wzbogaciły się również o literaturę dziecięcą i młodzieżową.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nowych zbiorach coś interesującego dla siebie. Zapraszamy do odwiedzenia naszych bibliotek i ciekawej lektury!