Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza DODATEK OSŁONOWY nowe świadczenie Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

DODATEK OSŁONOWY nowe świadczenie Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej w Niemczy

 

Sejm w dniu 17 grudnia 2021 r przyjął ustawę o dodatku osłonowym. Jest to kluczowy element rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Wsparcie obejmie blisko 7 mln gospodarstw domowych, co stanowi prawie połowę wszystkich gospodarstw w naszym kraju. Na ten cel przeznaczymy bezprecedensową kwotę ponad 4 mld zł.

W Gminie Niemcza  wszelkich informacji  na temat dodatku osłonowego udzielają pracownicy  Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Ogrodowej 1. Wnioski składane są już od początku stycznia 2022r. Obecnie wydawane są druki do wypełnienie wszystkim zainteresowanym.

Dodatek osłonowy stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.