Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dyktando na Dzień Kobiet - 8 marca godz 18.00 zapisz się i wygraj nagrody - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dyktando na Dzień Kobiet – 8 marca godz 18.00 zapisz się i wygraj nagrody

 

Szanowni Państwo,

W tym roku serwis edukacyjny Dyktanda.pl ponownie organizuje ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Kobiet.

Głównym celem naszej akcji oraz ogólnych działań serwisu jest promowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, rozwijanie umiejętności językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku polskim oraz doskonalenie sprawności w posługiwaniu się językiem polskim.

Zależy nam na dotarciu także  do Państwa czytelników oraz zapewnienie im szansy zdobycia nagrody, dlatego prosimy o podzielenie się informacją o wydarzeniu na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych:

Poszukujesz źródła inspiracji, jak możesz jeszcze bardziej umilić sobie, mamie, siostrze lub przyjaciółce Dzień Kobiet?

Już 8 marca masz możliwość zdobyć kartę podarunkową do wykorzystania na dowolne zakupy na najpopularniejszej platformie zakupowej w Polsce.

Portal edukacyjny Dyktanda.pl przygotował specjalne wyzwanie na święto kobiet. Zabawa polegająca na uzupełnieniu specjalnego dyktanda ortograficznego, które zostanie zorganizowane w Dniu Kobiet!

Jeśli lubisz wyzwania, chcesz wykazać się znajomością ortografii, a dodatkowo poczuć dreszczyk emocji uciekającego czasu i dobrze się bawić, serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie!

Dyktando będzie można rozwiązać online 8 marca 2022 r. w godzinach 18:00-19:00.

Nagroda główna to karta podarunkowa, której wartość to 100,00 zł do wykorzystania na platformie zakupowej Allegro.pl, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko.

Ty zdecydujesz, na co przeznaczysz wygraną.

Szczegóły konkursu, a także link do zapisów na Dyktando na Dzień Kobiet znajduje się na stronie: https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-kobiet-2

Powodzenia!

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w przygotowaniu się do rozwiązania dyktanda:

  1. Powtórz podstawy ortografii – zawsze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni wyrazów, takich jak zasada „ż”, „rz”, „ó”, „u”, „ch” i „h”, czy poprawne stosowanie znaków interpunkcyjnych.
  2. Zapoznaj się z tematyką dyktanda – jeśli znasz temat dyktanda, to zwiększa to Twoje szanse na poprawne napisanie większej liczby wyrazów.
  3. Ćwicz słuchanie oraz pisanie – warto regularnie słuchać i zapisywać krótkie fragmenty tekstu, aby poprawić swoje umiejętności słuchania i pisania.
  4. Przepisz fragmenty tekstów – warto przepisywać fragmenty różnych tekstów, aby poprawić swoją szybkość i dokładność pisania.
  5. Korzystaj z materiałów edukacyjnych – istnieje wiele materiałów edukacyjnych online, takich jak strony internetowe lub aplikacje mobilne, które oferują dyktanda do ćwiczeń.
  6. Ćwicz w grupie – warto spotkać się z grupą osób i razem ćwiczyć słuchanie oraz pisanie. Możecie wzajemnie się poprawiać, a także uczyć od siebie nawzajem.

Pamiętaj, że regularne ćwiczenia i powtórki są kluczem do poprawy umiejętności pisania dyktand. 🙂

Kreacje graficzne są dostępne na naszym dysku google, które mogą Państwo dowolnie wykorzystać przy publikacji niniejszej informacji:
https://drive.google.com/drive/folders/1d6z-ecMVglzRdqHdxrDkIQJEshKSZBbS?usp=sharing