Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza DZIEŃ W PIŻAMACH W PRZEDSZKOLU - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

DZIEŃ W PIŻAMACH W PRZEDSZKOLU

27.10.2021 r. w Przedszkolu Publicznym „Zaczarowany Gród” w Niemczy odbyła się bardzo nietypowa uroczystość

W ramach solidarności z chorymi na raka dziećmi, nasze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Dzień Piżamy- obudź w sobie anioła”.

Tego dnia wszyscy w placówce ubrani byli w piżamy, szlafroki i puchate kapcie. Piżama to standardowe ubranie chorych dzieci przebywających w szpitalach. W całej akcji najistotniejszym celem było rozwijanie wrażliwości i empatii wśród przedszkolaków oraz pomoc chorym dzieciom poprzez zbieranie datków na najpotrzebniejsze dla nich rzeczy.

Przedszkolaki wzięły udział w piżamowych grach i zabawach z wykorzystaniem koców, poduszek i maskotek. Zorganizowano także „piżamowy pokaz mody” oraz zbiórkę pieniężną. Dzieci dowiedziały się, że nie każde dziecko może cieszyć się zdrowiem i beztroskim dzieciństwem oraz że warto pomagać innym. Grupy dzieci trzy- i sześcioletnich wyszły na niemczański rynek w celu promocji wydarzenia. Mieszkańców Niemczy nie trzeba było specjalnie zachęcać. Chętnie zatrzymywali się, rozmawiali z dziećmi oraz wspierali finansowo przedszkolną akcję.

Dzieci odwiedziły także Urząd Miasta i Gminy, kwiaciarnię, lokalne sklepy, pracownię artystyczną oraz Bibliotekę Publiczną w Niemczy. Przedszkolaki były bardzo zaskoczone, gdy okazało się, że panie z biblioteki tego dnia do pracy również założyły piżamy. Dodatkowo zorganizowały dzieciom, specjalnie na ta okazję, kącik czytelniczy z opowieściami i kołysankami na dobranoc.

Dzieci i Pracownicy Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród” serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom Niemczy i okolic za przyłączenie się do akcji, za ogromne serca, miłe słowa dla naszych przedszkolaków. Państwa postawa to prawdziwy przykład dostarczania naszym przedszkolakom wzorów do naśladowania.

Akcja okazała się ogromnym sukcesem. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 1550 zł. Suma ta zostanie przekazana fundacji „Gdy liczy się czas”, która z kolei przeznaczy ją na pomoc swoim podopiecznym.

Przedszkolaki już to wiedzą – dobro uskrzydla!