Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Egzamin ósmoklasisty w Niemczy zakończył się. Uczniowie poznają wyniki w lipcu, oby były jak najlepsze. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Egzamin ósmoklasisty w Niemczy zakończył się. Uczniowie poznają wyniki w lipcu, oby były jak najlepsze.

 

Egzamin ósmoklasisty to obowiązkowy sprawdzian umiejętności uczniów, którzy ukończyli szkołę podstawową. Przeznaczony jest dla uczniów klas ósmych, a jego wyniki wpływają na wybór i rekrutację do szkół ponadpodstawowych. Egzamin ma na celu ocenić wiedzę uczniów w zakresie podstawowych kompetencji, które zdobyli podczas nauki w szkole podstawowej.

Ósmoklasiści uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Niemczy właśnie zakończyli swój sprawdzian, który składał się z testu z języka polskiego przeprowadzonego w dniu 14 maja, w kolejnym dniu 15 maja odbył się test z matematyki i dzisiaj tj. 16 maja odbył się test z języka angielskiego i języka niemieckiego. O wyborze języka decydowali uczniowie.

W tym roku wyjątkowo niewielu uczniów uczestniczyło w sprawdzianie ponieważ klasa ósma liczy 12 uczniów, w tym czworo uczniów z Ukrainy, jednak każdy musiał pokonać stres i wykazać się wiedzą. Jakie będą wyniki, o tym poinformuje Centralna Komisja Egzaminacyjna w lipcu, mamy nadzieję, że będzie to szczęśliwy dzień dla całej dwunastki absolwentów szkoły.