Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Ferie w Gminie Niemcza - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Ferie w Gminie Niemcza

Zapraszamy na Ferie Zimowe do Niemczańskiego Ośrodka Kultury Niemczański Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach przygotowanych na czas ferii zimowych. Od 28 stycznia do 8 lutego świetlica będzie pracować w godzinach 10.00- 14.00. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do skorzystania z propozycji. W przypadku zainteresowania przygotowanymi propozycjami planujemy kontynuację wybranych zajęć po feriach w ramach zajęć świetlicy działającej przy Niemczańskim Ośrodku Kultury.

28.01.2019 ZAJĘCIA HISTORYCZNO-ARCHEOLOGICZNE
Podobnie jak w zeszłym roku planujemy dokonać przeglądu stanu obiektów zabytkowych w Niemczy dokonując m.in. pomiarów pozostałych na terenie miasta murów miejskich oraz poszukiwania platformy widokowej w okolicy „Pięknego Widoku”. Wycieczki zaplanowano  na teren zamku niemczańskiego oraz innych mało znanych i na co dzień nie odwiedzanych zabytków przeszłości.

29.01.2019 WARSZTATY CERAMICZNE
Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość nauczyć się pracy z gliną. Pod kierownictwem doświadczonego instruktora, krok po kroku będą zgłębiać tajniki świata ceramiki zapoznać się z kolejnymi etapami produkcji. Każde dzieło, stworzone przez uczestnika będzie wypalone i przekazane jego twórcy.

30.01.2019 BREAK DANCE
Zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży poszukujących wyzwań w tańcu. Break dance wykorzystuje wiele elementów siłowo sprawnościowych oraz kroków wykonywanych w parterze. Ponadto zajęcia kształtują poczucie rytmu i ogólną sprawność fizyczną. Wspaniała zabawa, gwarantowana.

31.01.2019 WARSZTATY FOTOGRAFICZNO – FILMOWE
Zajęcia będą przeprowadzone z wykorzystaniem urządzeń mobilnych (tabletów, telefonów, smartfonów itp.). W czasie warsztatów uczestnicy będą zgłębiali podstawy fotografowania i filmowania na urządzeniach mobilnych oraz aplikacji do obróbki zdjęć i filmów.

01.02.2019 TURNIEJ GIER I ZABAW
Zajęcia będą prowadzone w formie turnieju. W trakcie zabawy, będziemy starali się wyłonić najwszechstronniejszego uczestnika. Przewidziane są gry planszowe, quizy i zabawy ruchowe. Dla najlepszych przewidziane są drobne upominki.

04.02.2019 WARSZTATY WOKALNE
Celem zajęć jest wyłonienie spośród uczestników- dzieci i młodzieży, grupy osób uzdolnionych wokalnie. Kolejnym etapem będzie założenie zespołu wokalnego. Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalnego i doświadczonego instruktora.

05.02.2019 WARSZTATY TANECZNE
Zajęcia będą prowadzone w formie radosnej, spontanicznej zabawy. Głównym celem jest wykształcenie wśród uczestników poczucia rytmu i koordynacji ruchowej. Na zajęcia prosimy zabrać wygodny, niekrępujący strój , obuwie i uśmiechniętą buzię.

06.02.2019 WARSZTATY FOTOGRAFICZNO-FILMOWE
Ciąg dalszy zajęć z dnia 31.01 2019

07.02.2019 ZABAWA KARNAWAŁOWA
Ten dzień zapowiada się najbardziej wystrzałowym dniem ferii. Zaprosiliśmy do nas grupę artystyczną ELDORADO. Będzie wiele wspaniałych zabaw min. konkursy taneczne, zabawy z chustą, tunelami, gąsienicami, zamykanie w bańce mydlanej i wiele innych niespodzianek. Zapewniamy wspaniałą zabawę przy muzyce.

08.02.2019 BREAK DANCE- ciąg dalszy zajęć z 30.01.2019

 

W okresie ferii zimowych będą także odbywały się zajęcia w świetlicach środowiskowych w Przerzeczynie – Zdroju oraz w Wilkowie Wielkim. Plan pracy zamieszczamy poniżej na plakatach.