Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Informacja o pożyczce na dotacje dla mieszkańców, którzy dokonali zmiany systemu ogrzewania. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Gmina Niemcza uzyskała pożyczkę na realizację zadania "Ograniczenie niskiej emisji polegające na zmianie instalacji grzewczych nieekologicznych na instalacje grzewcze proekologiczne” na terenie Gminy Niemcza.

W dniu 26 września 2018 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał z Gminą Niemcza umowę pożyczki na kwotę 21 000,- zł na wsparcie finansowe zadania pn. „Ograniczenie niskiej emisji polegające na zmianie instalacji grzewczych nieekologicznych na instalacje grzewcze proekologiczne”.
Uzyskaną pożyczkę Gmina Niemcza przeznaczyła na dotacje dla właścicieli lokali mieszkalnych i domków jednorodzinnych, którzy dokonali zmiany systemu ogrzewania zasilanych paliwami stałymi lub biomasą na nowoczesne źródła ciepła m.in.: kotły gazowe, piece zasilane prądem elektrycznym, kotły na paliwa stałe lub biomasę charakteryzujące się parametrami jak dla kotłów 5 klasy. Zainstalowanych zostało 12 sztuk ekologicznych źródeł ciepła, w tym: kotłów gazowych – 9 sztuk (o łącznej mocy 218,00 kW), kotły 5 klasy- 3 szt. na węgiel ( o mocy 65 kW).