Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Informujemy, że w poniedziałek 6 maja 2024 ukonstytuują się nowe władze samorządowe Miasta i Gminy Niemcza - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Informujemy, że w poniedziałek 6 maja 2024 ukonstytuują się nowe władze samorządowe Miasta i Gminy Niemcza

 

 Informujemy, że zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w poniedziałek 6 maja zwołana zostanie pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Niemczy, która odbędzie się w sali widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury o godz. 13.00.

Pierwsza  sesja, na której radni złożą ślubowanie, to nie tylko akt ceremonialny, ponieważ po wyborze na radnych, dopiero złożenie ślubowania pozwala  wykonywać prawa i obowiązki radnego. Ponadto po złożeniu ślubowania radni uzyskują bardzo ważne uprawnienia:

  1. wyboru przewodniczącego rady
  2. wyboru wiceprzewodniczących rady
  3. jako cała rada, przyjmują ślubowanie od wybranego w wyborach burmistrza.

Przeprowadzenie pierwszej sesji po wyborach zgodnie z porządkiem obejmującym kolejne ślubowania pozwala na ukonstytuowanie się nowych władz samorządowych i pozwala im rozpocząć pracę w nowej kadencji samorządu.

 Poniżej zamieszczamy postanowienie Komisarza Wyborczego oraz porządek obrad pierwszej sesji Rady Miejskiej w Niemczy w dniu 6 maja 2024.