Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza IV Powiatowy Konkurs Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

IV Powiatowy Konkurs Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Niemczy

 

W Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy w miniony wtorek 21 maja 2024r.  odbył się IV Powiatowy Konkurs Dzień Języków Obcych . W konkursie wzięły udział klasy IV-VIII oraz na zaproszenie organizatorów Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Przerzeczyna Zdroju i Szkoła Podstawowa z Piławy Górnej.

Jako działające w szkole Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Najlepsi” napisaliśmy projekt i po jego zaakceptowaniu otrzymaliśmy dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Otrzymaliśmy również wsparcie od Rady Rodziców, Samorządu Szkolnego, Niemczańskiego Ośrodka Kultury, który zadbał o nagłośnienie oraz Przedsiębiorstwa Komunalnego, który wypożyczył nam namioty.

Na zaproszenie szkoły na naszą uroczystość przybyli Starosta Powiatu Dzierżoniowskiego Grzegorz Kosowski, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Niemcza Andrzej Osipowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Sandra Słobodzińska oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Najlepsi” Roman Jarguz.

Konkurs odbywa się w naszej szkole już od kilku lat, młodzież chętnie uczestniczy w różnych konkurencjach. Całodzienna impreza dla całej społeczności uczniowskiej i zaproszonych gości ma na celu propagowanie nauki języków obcych, poznawanie kultury, historii i kuchni innych krajów.

(Tekst napisała Iwona Dobosz – Czyszczoń)

Poniżej zdjęcia z wydarzenia oraz linki do zdjęć na stronie Szkoły

https://photos.app.goo.gl/zNAV15VAnwU5rwSh9

https://photos.app.goo.gl/zNAV15VAnwU5rwSh9https://photos.app.goo.gl/zNAV15VAnwU5rwSh9