Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Joanki we Francji - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Joanki we Francji

W dniach od 25.06 do 2.07.2018 r. JOANKI wraz z opiekunem Joanną Bagińską , rodzicami i członkami Stowarzyszenia „ Niemcza- Partnerstwo Miast” i z jego prezesem Tadeuszem Mateusiakiem byli we Francji w Prowansji na zaproszenie stowarzyszenia z Monteux.

DSC 0322

Były to niezapomniane chwile dla wszystkich. JOANKI dwa razy miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych: podczas „Wieczoru Polskiego” i oficjalnego spotkania obu stowarzyszeń. Program przygotowany ze strony francuskiej był bardzo bogaty.

Mogliśmy zwiedzić Awinion ze słynnym mostem i Pałacem Papieskim, Baux de Provence – zamek i miasteczko w górach oraz obejrzeć pokaz multimedialny światło dźwięk o malarzach francuskich i Pablo Picasso w nieczynnych kamieniołomach,podziwialiśmy Marsylię – stary port, miasto zwiedziliśmy pociągiem zobaczyliśmy Kościół Matki Boskiej Gwardii, najstarszą Katedrę La Major, tarasy przy muzeum, ford St- Jean, odbył się też rejs statkiem po zatoce i na wyspę Friuli. Zwiedzaliśmy zamek Chateaud’lf ( znany z powieści „ Hrabia Monte Christo” ) oraz wypoczywaliśmy nad jeziorem w Monteux oraz w miasteczku wodnym Wawe Island z jej atrakcjami wodnymi.

JOANKI pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się i pomogły w wyjeździe. W szczególności prezesowi Stowarzyszenia Niemcza – Partnerstwo Miast” panu Tadeuszowi Mateusiakowi, dzięki któremu wyjazd doszedł do skutku, pani Ewie Mateusiak, panu Burmistrzowi Grzegorzowi Kosowskiemu i Radzie Miasta, za dofinansowanie wyjazdu i koszulki, panu Jarosławowi Węgłowskiemu za produkty wędliniarskie, pani DanucieWakulik i mamom dziewczynek pani Urszuli Mandziej i Annie Botuszan.

Z pewnością ten wyjazd zostanie na długo w pamięci wszystkim uczestnikom.

Tekst: J. Bagińska