Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Kolekcjonerski hełm strażacki na aukcji WOŚP - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Kolekcjonerski hełm strażacki na aukcji WOŚP

Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej druh Waldemar Pawlak przekazał na aukcję WOŚP wyjątkowy hełm strażacki Calisia VULCAN, wyprodukowany przez Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego w Kaliszu sp. z o.o. Hełm został przygotowany specjalnie na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

hełm WOŚP 2

Jest wersją unikatową i posiada wartość kolekcjonerską. Skorupa hełmu została artystycznie pomalowana aerografem przez AIRSISTERS. Na przedniej części skorupy umieszczony limitowany numer seryjny 001. Hełm posiada metalizowany wizjer pokryty złotym filtrem chroniący przed promieniowaniem podczerwonym, który ochrania twarz nawet w czasie bliskiego podejścia do źródła ognia. Ponadto wyposażony jest w kołnierz / osłonę karku z tkaniny niepalnej. Hełm jest licytowany na aukcji Allegro Charytatywni. Licytacja zakończy się 14 lutego 2018 r. o godzinie 20:13. Zwycięzca swoją wygraną odbierze osobiście z rąk Prezesa ZG ZOSP RP druha Waldemara Pawlaka, który podczas przekazania hełmu opatrzy go swoim autografem. Szczytnym celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”, by najmłodsi i najbardziej bezradni mogli korzystać z najwartościowszego daru – daru życia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do licytowania i hojnego wsparcia 26. Finału WOŚP!

Link do aukcji: http://aukcje.wosp.org.pl/kolekcjonerski-helm-strazacki-i5970499

Nina Mirgos-Kilanowska

Rzecznik Prasowy
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej