Home / Aktualności / Bez kategorii / Ogłoszenia

Autor:Publikacja: Renata Kukuła

Książki w języku ukraińskim Книги на українській мові w Szkole Podstawowej w Niemczy

Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej w Niemczy nawiązała współpracę z Fundacją Powszechnego Czytania, która prowadzi m.in. akcję wspierania dzieci z Ukrainy #KsiążkaChroni. Otrzymaliśmy pakiet książek w języku ukraińskim dla naszych nowych uczniów.
Pamiętajmy o dużej roli książki i czytania w odbudowaniu poczucia bezpieczeństwa wśród dzieci uchodźców. Wspólne czytanie w ich języku ojczystym uspokaja, daje poczucie bliskości i pozwala oderwać się na chwilę od rzeczywistości.
To wszystko chcielibyśmy dać dzieciom. Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Книги на українській мові.

Шкільна бібліотека налагодила співпрацю з Фондом Універсального читання, який займається, зокрема, акцією підтримки дітей з України,,Книга Захисту”. Ми отримали посилку з книжками на українській мові для наших нових учнів.

Пам’ятаймо про велику роль книги та читання у відновленні почуття безпеки у дітей біженців. Спільне читання рідною мовою заспокоює, дає почуття близькості та дозволяє відірватися на мить від реальності .

Все це ми хочемо подарувати дітям. Запрошуємо до шкільної бібліотеки!