Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Miejsko - Gminny Przegląd PEGAZIKA w Niemczańskim Ośrodku Kultury - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Miejsko – Gminny Przegląd PEGAZIKA w Niemczańskim Ośrodku Kultury

 

Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK rokrocznie gromadzi sporą ilość młodych recytatorów z całego Dolnego Śląska. Do etapu gminnego, zorganizowanego przez Niemczański Ośrodek Kultury zgłoszonych zostało 6 uczestników – 5 w kategorii młodsi (klasy IV-VI) i 1 w kategorii starsi (klasy VII i VIII), ze szkoły podstawowej w Niemczy oraz Przerzeczyna – Zdroju.

Etap gminny odbył się w sali widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury w poniedziałek 26 lutego, o godzinie 11:00. Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień, jury w składzie: Renata Kukuła – przewodnicząca, Andrzej Kukuła – członek oraz Tomasz Dudlej – członek, podjęło decyzję o zakwalifikowaniu do etapu powiatowego czterech recytatorek, które wyróżniały się w swoich występach ciekawym doborem repertuaru, interpretacją oraz postawą sceniczną.

Do kolejnego etapu, który odbędzie się w Sali PEGAZ Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w dniach 12-13 marca zakwalifikowały się:

W kategorii młodsi:

Uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju – Magdalena Chrzanowska, która zaprezentowała wiersz Wiery Badalskiej pt. „Przepraszam, Smoku”,

Uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju – Zofia Włudarczyk, która zaprezentowała wiersz Tadeusza Śliwiaka pt. „Wilk u dentysty”,

Uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Niemczy – Lena Sudół, która zaprezentowała wiersz Agnieszki Osieckiej „Duch stacji benzynowej”

W kategorii starsi:

Uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej w Niemczy – Zofia Basiów, która zaprezentowała wiersz „Baba Jaga” oraz fragment powieści Marka Twaina „Przygody Tomka Sawyera”.

Zgodnie z zasadami konkursu uczniowie wysłuchali opinii oraz porad jurorów, którzy jako dyrektorzy ośrodka kultury  już od wielu lat pracują przy organizacji konkursów recytatorskich, przekazując cenne uwagi dotyczące interpretacji, walki ze stresem i wielu innych.

Gościem Pegazika był Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, który także udzielił rad młodym recytatorom i opowiedział o swoich doświadczeniach podczas wystąpień publicznych.

Burmistrz wręczył wszystkim uczestnikom piękne nagrody przygotowane przez Niemczański Ośrodek Kultury.

Wszystkim uczestniczkom tegorocznej edycji „PEGAZIKA” gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.

Reprezentanci Niemczy powalczą o udział w konkursie wojewódzkim podczas przeglądu na poziomie powiatowym w DOK Dzierżoniów w dniu 12 marca w kategorii młodsi i w dniu 13 marca w kategorii – starsi.