Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Mieszkańcy Gminy Niemcza od jutra tj. 30 grudnia 2022 r.bedą mogli zakupić wegiel - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Mieszkańcy Gminy Niemcza od jutra tj. 30 grudnia 2022 r.bedą mogli zakupić wegiel

 

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW W SPARWIE ZAKUPU WĘGLA

PO PREFERENCYJNEJ CENIE

Informujemy, że od dnia 30 grudnia 2022 r. mieszkańcy Gminy Niemcza będą mogli zakupić węgiel po preferencyjnej cenie. Dostępny będzie sortyment: groszek w ilości 25 t. Szczegółowe informacje dostępne są w punkcie dystrybucji węgla: Osiedle Podmiejskie 24, 58-230 Niemcza.

Mieszańcy, którzy złożyli wniosek o preferencyjny zakup węgla i są zainteresowani zakupem dostępnego sortymentu – groszek, proszeni są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Niemczy w celu pobrania zaświadczenia, które uprawnia do zakupu węgla po preferencyjnej cenie.

 

Informujemy, że:

 1. Osobami uprawnionymi do zakupu węgla po preferencyjnej cenie uprawione są osoby fizyczne w gospodarstwie domowym, które spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego.
 2. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych od dnia 02.01.2023 r. WSZYSTKIE osoby uprawione do dodatku węglowego chcące zakupić węgiel po preferencyjnej cenie zobowiązane są do złożenia WNIOSKU O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA do Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemczy. Wnioski dostępne są do pobrania w Urzędzie Miasta i Gminy Niemcza, Ośrodku Pomocy Społecznej w Niemczy oraz na stronie BIP.
 3. WAŻNE! Osoby, które złożyły wniosek w 2022 r. również są zobowiązane do złożenia nowego wniosku o wydanie zaświadczenia.
 4. Zaświadczenie wydane w 2022 r. ważne jest do 31.12.2022 r.
 5. Zaświadczenie wydane w 2023 r. uprawnia do zakupu węgla w okresie od 01.01.2023 r. – 30.04.2023 r.
 6. Po złożeniu wniosku następuje jego weryfikacja i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej będą kontaktować się z osobami, które złożyły wniosek w celu odbioru stosowanego zaświadczenia, które upoważnia do zakupu węgla po preferencyjnej cenie. Zaświadczenie musi odebrać wnioskodawca osobiście z dokumentem tożsamości.
 7. Zakup preferencyjny paliwa stałego będzie możliwy po uzyskaniu zaświadczenia potwierdzającego wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego.
 8. Po otrzymaniu zaświadczenia należy udać się do firmy w PPHU ROMAG Romuald Paszkiewicz (punkt dystrybucji: Osiedle Podmiejskie 24, 58-230 Niemcza).

 

Dodatkowe informacje:

 • preferencyjna cena zakupu węgla podana przez punkt dystrybucji węgla wynosi 2000,00 zł brutto;
 • cena węgla nie uwzględnia kosztów transportu (z punktu zakupu do gospodarstwa domowego);
 • zgodnie z rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych z dnia 1 grudnia 2022 r. na uprawnione gospodarstwo domowe przypadają limity zakupów:
 • do dnia 31 grudnia 2022 r. – nie więcej niż 1500 kg (pierwszy okres)*,
 • od dnia 1 stycznia 2023 r. – nie więcej niż 1500 kg (drugi okres);
 • przypadku gdy do dnia 31 grudnia nie dokonano zakupu paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego albo dokonano takiego zakupu w ilości mniejszej niż 1500 kg, to ilość paliwa stałego niezakupionego w pierwszym okresie powiększa limit paliwa w drugim okresie
 • w załaczeniu wniosek:

Zaświadczenie wniosek