Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Mikołajki w Niemczy 2023 - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Mikołajki w Niemczy 2023

 

Podczas Mikołajek niemczański rynek zamienił się w krainę świątecznej magii podczas wyjątkowego wydarzenia, które odbyło się 6 grudnia 2023 r. Całe miasto przybrało świąteczne światła, a atmosferę dopełniały radosne śmiechy dzieci i dźwięki klimatycznych piosenek.

O godzinie 16:30 zgromadzone na placu dzieci przywołały najważniejszego gościa tego dnia -ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, którego wprowadził Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski.  Ich przyjazd został poprzedzony korowodem aniołków i bałwanków, którzy eskortowali obu gości honorowych aż do placu przed Urzędem Miasta i Gminy Niemcza.

Gdy Święty Mikołaj zasiadł na tronie pod choinką, rozpoczęła się ceremonia rozświetlenia choinki. Chwila ta stała się sygnałem dla miasta, aby zatopić się w świątecznym nastroju.

Święty Mikołaj i jego pomocnicy rozdawali upominki, czyli czapeczki pamiątkowe oraz słodkości.

Warto było zauważyć, że nie tylko Mikołaj przyniósł ze sobą magię. Rynek ożywiły występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego, przedszkolaków z Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród”, grupy tanecznej z Niemczańskiego  Ośrodka Kultury, piłkarzy z KS Niemczanka Niemcza oraz uczestniczek zajęć Happy English. Były tańce, śpiewy i przedstawienia, które sprawiły, że Mikołajki stały się niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich zgromadzonych.

Na koniec wieczoru nadszedł moment wyjątkowy – rozświetlenie Murów i Baszty Miejskiej .

Fot.: Niemczański Ośrodek Kultury, Wiesław Włudarczyk