Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Renata Kukuła

Minister Edukacji i Nauki dziękuje Szkole Podstawowej w Niemczy

Szkoła Podstawowa w Niemczy otrzymała podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka  za udział w akcji ogłoszonej przez MEN pod nazwą „Razem na Święta”.

Głównym celem inicjatywy ministerstwa było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

Akcję w niemczańskiej szkole  zorganizował Szkolny Klub Wolontariatu. Wolontariusze przeprowadzili zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy przeznaczonych do  schroniska dla psów w Gilowie, a z okazji świąt upiekli pierniczki dla przyjaciół i sąsiadów. Tym samym do akcji dołączyła wielopokoleniowa społeczność Gilowa.

Organizatorzy serdecznie  dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w przeprowadzenie akcji!

poniżej zdjęcia: