Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Moc atrakcji i nadzwyczajne niespodzianki podczas Festynu z okazji DNIA DZIECKA W NIEMCZY - 3 czerwca 2023 - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Moc atrakcji i nadzwyczajne niespodzianki podczas Festynu z okazji DNIA DZIECKA W NIEMCZY – 3 czerwca 2023

 

W minioną sobotę Szkoła Podstawowa w Niemczy gościła dzieci z terenu całej Gminy. Była to druga edycja świętowania Dnia Dziecka z tak ogromnym rozmachem, jak nigdy dotąd. Dzięki osobistemu pomysłowi Burmistrza Jarosława Węgłowskiego po raz pierwszy Dzień Dziecka dla całej dziecięcej społeczności, zorganizowano w 2022 roku na placu przed  Basztą Miejską.

Ten rok potwierdził, że pomysł wart jest ogromnej pracy i wielu przygotowań oraz kontynuacji. Ilość atrakcji jakie przygotowała rzesza organizatorów, przerósł najśmielsze oczekiwania.

Najwspanialsza i najbardziej zaskakująca okazała się niespodzianka przygotowana przez grupę seniorów, działających w Klubie Senior + przy OPS Niemcza.

Seniorzy przybyli do dzieciaków w bajkowych strojach, przedstawiając bajkowe opowieści. Seniorzy przygotowali  bajkowe konkursy, nagrody, tańce z niedźwiedziem  i inne niespodzianki. Nasi niemczańscy seniorzy nie po raz pierwszy, zaskoczyli  swoją pomysłowością ale po raz pierwszy stworzyli piękny, wzruszający, pełen ciepła  i piękna artystyczny występ, który jak widać na zdjęciach spodobał się nie tylko dzieciom ale i dorosłej części publiczności.

Wśród wielu atrakcji festynu swoją kontynuację znalazły koszulki, które zgodnie z pomysłem Burmistrza zostały po raz drugi wykonane specjalnie na Dzień Dziecka. Koszulki zostaną wykorzystane do organizacji II Konkursu Wakacje z Niemczą.

Największy prezent z okazji Dnia Dziecka, oprócz festynu przygotował Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, przekazując Szkole Podstawowej w Niemczy elektrycznego busa. Jak się okazało przejażdżki busem, stały się jedną z największych atrakcji festynu.

Zapraszamy do odwiedzenia Szkoły  i obejrzenia dzieł artystycznych czyli murala i uwiecznionego przez sprayowców – szkolnych mistrzów graffiti – adresu Szkoły Podstawowej w Niemczy.

Atrakcje Dnia Dziecka w Niemczy prezentujemy poniżej na zdjęciach.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim instytucjom, które pracowały na rzecz przygotowania całego wydarzenia, a były to:

Urząd Miasta i Gminy Niemcza,

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Niemczy,

Przedszkole Publiczne Zaczarowany Gród w Niemczy,

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gilowie,

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przerzeczynie – Zdroju,

Ośrodek Pomocy Społecznej w Niemczy,

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy,

Przedsiębiorstwo Komunalne w  Niemczy,

Niemczański Ośrodek Kultury.