Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza MOVE Week Poland 2024 - Europejski Tydzień Ruchu - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

MOVE Week Poland 2024 – Europejski Tydzień Ruchu

 

Przełom maja i czerwca upłynął w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy pod hasłem aktywności fizycznej. Było dużo ruchu i jeszcze więcej zabawy. W tych dniach uczniowie zakończyli naukę pływania na pływalni Słoneczny Park Wodny w Ząbkowicach Śląskich, aktywnie spędzali przerwy w salach, korzystając z filmików Akademii Krokieta i Lamy, a także szaleli na szkolnym placu zabaw.

Wszystko to w związku z MOVE Week Poland w ramach Europejskiego Tygodnia Ruchu, w którym udział bierze niemczańska podstawówka. Młodzież wzięła też udział w wielu ciekawych zajęciach sportowych, a na koniec, na megasportowo, uczciła Dzień Dziecka.

MOVE Week Poland organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Ruchu, to coroczne, międzynarodowe wydarzenie, które ma na celu promocję korzyści wynikających z aktywnego stylu życia. 27 maja wystartowała trzynasta edycja tej inicjatywy, w której nasza szkołą podstawowa wzięła aktywny udział.