Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza NA SPORTOWO - ZAWSZE ZDROWO! Narodowy Dzień Sportu w Przedszkolu Publicznym w Niemczy. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

NA SPORTOWO – ZAWSZE ZDROWO! Narodowy Dzień Sportu w Przedszkolu Publicznym w Niemczy.

 

W ubiegłym tygodniu, Przedszkole Publiczne w Niemczy wzięło udział w obchodach Narodowego Dnia Sportu, organizując przedszkolną olimpiadę w ogrodzie przedszkolnym. Ruch to nieodłączny element prawidłowego rozwoju małych dzieci. Kształtuje ich organizm, wpływa na rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny oraz daje dzieciom ogromną radość. Poprzez aktywność fizyczną dziecko, poznaje swoje ciało, możliwości i umiejętności, a także nabywa wszelkich sprawności, potrzebnych mu w późniejszym życiu.

Jednym z założeń wychowania przedszkolnego jest stwarzanie dzieciom warunków do podejmowania, rozwijania i doskonalenia wszelkich aktywności związanych z ruchem i sportem. Zadaniem każdego nauczyciela jest zachęcanie dziecka do podejmowania ruchu podczas zajęć dydaktycznych oraz spontanicznych zabaw.

W naszym przedszkolu dzieci regularnie, w ciągu roku szkolnego, biorą udział w zabawach ruchowych, grach sportowych, spacerach, ćwiczeniach gimnastycznych oraz zajęciach organizowanych na świeżym powietrzu.

W ubiegłym tygodniu, dodatkowo, nasza placówka wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Sportu, organizując przedszkolną olimpiadę w ogrodzie przedszkolnym. Celem akcji było promowanie zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych wśród dzieci. Rzut woreczkiem do celu, tor przeszkód,

wyścigi z szarfą, zabawy z piłką, skakanką i chustą animacyjną oraz skoki w dal, to tyle niektóre z zadań podejmowanych przez dzieci. Przedszkolaki z wielką radością i zaangażowaniem pokonywały sportowe wyzwania. Wszyscy doskonale się bawili, a każdy uczestnik naszej olimpiady został nagrodzony dyplomem oraz ogromnymi brawami. Nie liczyły się osiągnięcia, tego dnia każdy był zwycięzcą. Postawiliśmy na wspólną zabawę i miłą atmosferę bez elementów rywalizacji.