Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Najwspanialsza wiadomość Burmistrza Jarosława Węgłowskiego dla wszystkich Miłośników Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Najwspanialsza wiadomość Burmistrza Jarosława Węgłowskiego dla wszystkich Miłośników Niemczy

 

 W piątek 22 kwietnia Burmistrz Jarosław Węgłowski, z wielką  radością poinformował nas o Zarządzeniu nr 95 Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w sprawie przyznania dla Gminy Niemcza dofinansowania  w kwocie 1 000 000 zł, na realizację zadania pod nazwą „Rewitalizacja Parku Zamkowego im. Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich”.

 

Decyzja Premiera wręczona naszemu Burmistrzowi zamyka cały proces starań, przygotowania projektu do oceny i opinii poszczególnych szczebli departamentów, od poziomu województwa do szczebla centralnego tj. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jest ukoronowaniem ciężkiej pracy, nad umożliwieniem, wcielenia w życie osobistego pomysłu naszego Burmistrza, by odrestaurować, upiększyć i przywrócić do życia jeden z najpiękniejszych zakątów naszego miasta.

Ciężka praca więc się opłaca. Kwota miliona złotych powiększona o wkład własny Gminy  pozwoli na rewitalizację naszego parku  nad Stawem Zamkowym. Warto więc wybrać się na spacer jak najprędzej by zobaczyć w jakim stanie wieloletniego zaniedbania są obecnie m.in. schody prowadzące nad staw, dawne tarasy spacerowe czy cała przestrzeń wokół stawu. Już niebawem oprócz nowej ścieżki rowerowej w parku pojawią się nowe elementy dekoracyjne, urządzenia rekreacyjne, zostanie wyremontowana obecna infrastruktura.

Co najważniejsze samo pojęcie  – rewitalizacja – oznacza przywrócenie do życia. Celem rewitalizacji naszego parku jest więc – jak mówi Burmistrz Jarosław Węgłowski – stworzenie pięknego, przyjaznego mieszkańcom miejsca wypoczynku i rekreacji.

Mamy nadzieję, że wszyscy mieszkańcy Niemczy są jej Miłośnikami i na pewno jest to dla nich bardzo dobra wiadomość.

O pracach nad realizacją projektu rewitalizacji Parku, od nazwy po wnioski, pisaliśmy szeroko na naszej stronie, poniżej podajemy linki do tych informacji.

http://www.um.niemcza.pl/dzieje-powstania-parku-w-niemczy.html

http://www.um.niemcza.pl/historyczna-decyzja-w-rozwoju-miasta-zapadla-bedziemy-mieli-park-w-niemczy.html

http://www.um.niemcza.pl/konsultacje-spoleczne.html

http://www.um.niemcza.pl/wyniki-konsultacji-spolecznych.html