Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

W piątek 7 września 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemczy odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania.

W tym roku czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, rozdział piaty (według adaptacji autorstwa Andrzeja Dobosza, felietonisty i krytyka literackiego). „Dalszy ciąg wędrówki. Śmierć Ojca. Przybycie do Polski”.

W tegorocznym Narodowym Czytaniu, połączonym z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Monika Szymańska-Śledź, Dyrektor Niemczańskiego Ośrodka Kultury Andrzej Kukuła, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Niemczy Wioleta Kraczkowska, nauczyciel-bibliotekarz Jolanta Kurak i uczniowie klas VIII a i VIII b SP oraz III Gimnazjum.

Gościliśmy również Zespół „Grodzianie” działający przy Niemczańskim Ośrodku Kultury. W trakcie wspólnego czytania Zespół „Grodzianie” zaprezentował kilka utworów patriotycznych „Chlebem i solą”, „Kraj rodzinny matki mej”, „Polskie kwiaty” i „Ścieżeczka”. Narodowemu Czytaniu towarzyszyła wystawa książek i tekstów z zalecanej Antologii Niepodległości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Narodowego Czytania i zapraszamy za rok.