Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Nasze Przedszkolaki w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt.# SegregujeMy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nasze Przedszkolaki w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt.# SegregujeMy

W związku ze Światowym Dniem Ziemi i troską o nasze bliższe i dalsze otoczenie Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Niemczy wzięły udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt.# SegregujeMy. Ochrona środowiska i ekologia to tematy niezwykle ważne, dlatego centrum Rozwoju Lokalnego podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.
W środę 24.04.2019 dzieci przyszły ubrane na zielono, żółto, czerwono i niebiesko – zgodnie z kolorami segregacji. Były wspólne śpiewy i zabawy. Przedszkolaki poznały także ekologiczny sposób segregacji odpadów. Następnie przeszły uliczkami miasta z transparentami i banerami promującymi ekologiczny tryb życia.