Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza NIEMCZA MIODEM I WINEM PŁYNĄCA. Pierwszy piknik zorganizowany przez Winnicę Niemczańską. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

NIEMCZA MIODEM I WINEM PŁYNĄCA. Pierwszy piknik zorganizowany przez Winnicę Niemczańską.

 

Zgodnie z zamysłem właściciela kompleksu Niemcza SPA i Winnicy Niemczańskiej Marka Dymkowskiego w minioną sobotę (22.06.24 odbył się startowy piknik, w planowanym cyklu pod hasłem NIEMCZA MIODEM I WINEM PŁYNĄCA.

Dużo ciepłych dni, długi okres wegetacyjny i stosunkowo łagodne zimy tworzą w gminie Niemcza jedno z bezpieczniejszych miejsc do uprawy winorośli. Tutejszy klimat sprzyja też obfitemu miodobraniu.

Na pierwszym pikniku można było więc przekonać się jak wspaniałe są wina Winnicy Niemczańskiej czy MIUT – czyli miód pitny wytwarzany w Winnicy poprzez połączenie wyselekcjowanego alkoholu i miodu z niemczańskiej pasieki.

W ofercie znajdowało się stoisko z miodami od Turka oraz lokalnymi wyrobami jak sery z Podlesia Maćka Forysiaka, ceramika sióstr Krasnodębskich, wyroby rękodzielnicze, artystyczne, sadownicze spoza Niemczy. Podczas pikniku zostało przygotowane  stoisko charytatywne Serce dla Serca m.in.: z wypiekami na rzecz rehabilitacji Frania i Oliwki.

Poczęstunek przygotował także hotel Niemcza SPA.

Relaks na leżaczkach,  dobra pogoda, miła atmosfera na pewno będą przyciągały kolejnych chętnych turystów, którzy już w coraz większym stopniu odwiedzają naszą Gminę.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: