Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Niemcza to skarb turystyki, który powinien zostać na nowo odkryty! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Niemcza to skarb turystyki, który powinien zostać na nowo odkryty!

 

Niemcza to skarb turystyki, który powinien zostać na nowo odkryty – to słowa przedwojennego mieszkańca i znanego badacza dziejów Niemczy  Jürgena Schölzela.

Śmiało można stwierdzić, że od niedawnego czasu wzrasta zainteresowanie turystów  naszym miastem, którzy w drodze do znanego Arboretum Wojsławice coraz częściej, nie omijają już Niemczy.

Rozwija się całkiem dobrze trasa Niemcza – Winnica Niemczańska – Arboretum, lub Piernikarnia Śląska – Niemcza – Wojsławice.

Niemczę poprzez Centrum Informacji Turystycznej odwiedzają grupy zorganizowane z Katowic, Zabrza, Wrocławia, Legnicy, Gminy Dzierżoniów, Bielawy, Nowej Rudy, Ząbkowic Śląskich, Środy Śląskiej, wśród których są Uniwersytety Trzeciego Wieku, Kluby Seniorów, grupy PTTK, młodzież  szkół podstawowych, szkół średnich, a także sąsiedzkie organizacje z terenów wiejskich.

Na dzisiaj nasi turyści oglądają odnowioną Basztę Miejską z wystawami oraz makietę Grodu Niemczy poznając bardzo mało, praktycznie nie znaną historię Niemczy, w której już w 890 roku był kościół chrześcijański i gród, który obronił w 1017 roku państwo Chrobrego. Miasto na grodzie pokazywane na trasie wokół murów miejskich wzbudza zachwyt i zainteresowanie wśród wszystkich grup wiekowych.

Warto wspomnieć, że w ostatniej wycieczce w sobotę 25 maja 2024r. uczestniczyli państwo Anna i Lesław Hrynkiewiczowie z Legnicy, którzy z wielką radością obejrzeli wystawę poświęconą Rotmistrzowi Aleksandrowi Hrynkiewiczowi i już kontaktują się z rodziną Rotmistrza jako, że ich przodkowie podobnie jak naszego bohatera również wywodzą się z Kresów, z terenów obecnej Litwy.

Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się powiększyć ekspozycje zabytków, które zostaną udostępnione do zwiedzania kolejnym turystom.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wycieczek, które w ostatni weekend i nie tylko odwiedzły Niemczę:

 

 

kspozycje