Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Niemcza uświetniła dwudziestą rocznicę obecności Polski w Unii Europejskiej. Za sprawą uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Niemczy, ponad 170 przedstawicieli państw członkowskich Unii Europejskiej przybyło w środę 8 maja na niemczański Rynek aby uświetnić jubileusz członkostwa Polski w UE. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Niemcza uświetniła dwudziestą rocznicę obecności Polski w Unii Europejskiej. Za sprawą uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Niemczy, ponad 170 przedstawicieli państw członkowskich Unii Europejskiej przybyło w środę 8 maja na niemczański Rynek aby uświetnić jubileusz członkostwa Polski w UE.

 

Uczniowie dziesięciu klas przebrani w stroje narodowe państw europejskich oraz w stroje bohaterów baśni francuskiego pisarza Charlesa Perrault razem z dyrektorem oraz nauczycielami przybyli w barwnym korowodzie na Plac Flagowy przed Ratuszem.

Tu na licznych gości czekał Burmistrz Niemczy Rafał Pawłowski wraz z Zastępcą Burmistrza Andrzejem Osipowiczem.
Burmistrz powitał wszystkich uczestników krótką przemową o zaletach obecności Polski w gronie państw Unii Europejskiej.

Uczestnicy wysłuchali hymnu Unii:  Ody do radości w wykonaniu uczennicy Zuzanny Janisz, wspólnie wykonano piosenkę: Jesteśmy Polką i Polakiem.

Wielkie emocje towarzyszyły uczestnikom parady podczas wręczania nagród dla laureatów dwóch konkursów: Moja fotografia z podróży po krajach Unii Europejskiej oraz Słynne budowle krajów Unii Europejskiej.

Oprócz nagród dla uczniów wszystkich klas Panowie Burmistrz i Zastępca przygotowali paczki słodyczy w podziękowaniu za znakomity pomysł, piękne stroje i świetną realizację uroczystości jubileuszowej 20- lecia przynależności Polski do Unii Europejskiej.
Wydarzenie zakończono wspólnym zdjęciem, które mamy nadzieję pojawi sią na wystawie szkolnej upamiętniającej jubileuszowe parady w Niemczy 2004 – 2024.

 Zapraszamy do obejrzenie zdjęć: