Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Niemczańskie przedszkolaki w bibliotece z okazji Tygodnia Głośnego Czytania 2024 - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Niemczańskie przedszkolaki w bibliotece z okazji Tygodnia Głośnego Czytania 2024

 

Wczoraj niemczańską Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z najmłodszej grupy przedszkolnej „Biedronki” z Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród” w Niemczy. Dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”, opowiadały o swoich ulubionych książkach oraz brały udział w zabawie – układance.

Wizytę maluchów zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który trwa już od 1 czerwca 2024 r. Jest to czytelnicze święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa.

W tym roku obchodzimy tą akcję pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”, nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do sięgania po książkę nie tylko przy okazji czytania swoim pociechom. Czytanie książek poprawia pamięć, koncentrację, rozwija umiejętności poznawcze oraz analityczne, a zatem wpływa korzystnie na logiczne myślenie i rozumowanie. Podczas czytania ćwiczymy mózg, który niczym mięsień atlety staje się coraz silniejszy, sprawniejszy i jest lepiej przygotowany do nauki i pracy.