Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Nieplanowana niespodzianka na koniec roku czyli  pierwsza część nowej nawierzchni ulicy Lipowej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nieplanowana niespodzianka na koniec roku czyli  pierwsza część nowej nawierzchni ulicy Lipowej w Niemczy

 

W pierwszym dniu po Świętach Bożego Narodzenia praca w naszym Magistracie idzie pełną parą. W godzinach rannych  27 grudnia 2022 r. dokonano odbioru zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Modernizacja drogi gminnej nr 117523D – ul. Lipowa w Niemczy”.

Ponieważ z końcem roku  zaistniała możliwość pozyskania jeszcze ok. 160 tys. zł, Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski zdecydował o przeznaczeniu tych środków na rozpoczęcie modernizacji ulicy Lipowej. Dzięki temu udało się wykonać 135 m nowej nawierzchni. Jak zapowiada Burmistrz, kolejne pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na dokończenie całej nawierzchni ulicy Lipowej. Burmistrz zapewnia mieszkańców Lipowej, że ciąg dalszy prac nastąpi, najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Poniżej przedsatwiamy szczegółową informację o wykonanych pracach.

Roboty budowlane przy realizacji zadania inwestycyjnego „Modernizacja drogi gminnej nr 117523D – ul. Lipowa w Niemczy” polegały na modernizacji nawierzchni drogowej z asfaltobetonu obejmującej frezowanie starej nawierzchni, zagęszczenie i wyrównanie istniejącej podbudowy, wykonanie warstwy wiążącej z asfaltobetonu, skropienie emulsją asfaltową, wykonanie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu, regulacji pionowej włazów i skrzynek żeliwnych, ścięciu starych poboczy i wykonaniu nowych, z mieszanki tłuczniowej – na odcinku 135 mb drogi.

Łączna wartość zadania wyniosła 159 747,48 zł i została w całości sfinansowana z pozyskanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Pana Jarosława Węgłowskiego – środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Ziemnych i Transportowych „Tom-Trans” z Bielawy.

Zapraszamy o obejrzenia zęć: