Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Nowa motopompa dla strażaków OSP w Przerzeczynie – Zdroju - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nowa motopompa dla strażaków OSP w Przerzeczynie – Zdroju

 

Staraniem Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego oraz Skarbnika Gminy Niemcza Marty Żłobickiej – Wnuk zakupiona została na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Przerzeczynie – Zdroju nowa motopompa za kwotę 50 tys. zł.

Przekazanie sprzętu przez Burmistrza Jarosława Węgłowskiego odbyło się w nowej remizie w Przerzeczynie -Zdroju, podczas uroczystej wigilii strażaków, zainicjowanej przez Prezes Zarządu Miejsko – Gminnego OSP w Niemczy – Bartłomieja Oleksiaka oraz Komendanta Oddziału Miejsko –  Gminnego  OSP w Niemczy  Marcina Walulika.

Motopompy pożarnicze i strażackie są niezbędne w wyposażeniu każdej jednostki OSP, gdyż pozwalają na dostarczenie wody z zewnętrznych źródeł do miejsca pożaru.

Zakupiona motopompa spalinowa strażackia to urządzenie o dużej wydajności, pozwalające na pompowanie wody z hydrantów, głębokich studni lub zbiorników wody.

 Poniżej zdjęcia z wydarzenia: