Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Ostatnia w tym roku wakacyjna wycieczka z Niemczańskim Ośrodkiem Kultury - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Ostatnia w tym roku wakacyjna wycieczka z Niemczańskim Ośrodkiem Kultury

Niemczański Ośrodek Kultury w miniony wtorek 30 sierpnia zakończył realizację bardzo bogatej oferty wakacyjnej. Tego dnia odbyła się ostatnia wycieczka tym razem do wojsławickiego Arboretum w Niemczy.

Z powodu zmiany terminu wyjazdu nie dotarło już zbyt wielu uczestników. Wszyscy jednak przyznali, że warto było skorzystać z tak wspaniałej atrakcji.

Nasi podopieczni podczas wyprawy poznali 11 drzew, na które patrzyły dinozaury, na trasie ścieżki edukacyjnej. Niezwykle ciekawie o drzewach i nie tylko, opowiadała nasza przewodniczka – zastępca dyrektora Arboretum Ewa Kuczyńska. Można było nie tylko oglądać, słuchać arcyciekawych opowieści ale też skosztować na trasie jak smakują egzotyczne rośliny. Dzieciaki zobaczyły m.in. gruszki na wierzbie, chusteczkowe drzewa i wachlarze japońskie na drzewach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali desery z dodatkiem kwiatów floksów, fuksji i aksamitki. Wycieczkę miało zakończyć ognisko w kuźni na folwarku arboretum. Jednak nasze dzieciaki zachwycone wycieczką wyprosiły przedłużenie pobytu. Tym sposobem poznały sprzęty dawnego gospodarstwa, odbyły zabawy na placu zabaw, no i na koniec zaprezentowały atrakcję własnego pomysłu czyli „bieganie po hektarach”. Tak właśnie dzieciaki nazwały zabawę umożliwiającą im wybieganie się po ogromnych przestrzeniach Polskiego Ogrodu Milenijnego.

Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Arboretum Tomaszowi Dymnemu za przygotowanie wspaniałej atrakcji wakacyjnej dla dzieciaków z Niemczy

Szczególnie gorąco dziękujemy Pani Ewie Kuczyńskiej za niezwykle ciekawe opowieści o wspaniałym świecie roślin w wojsławickim Arboretum.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: