Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pasowanie na przedszkolaka w Niemczańskim Ośrodku Kultury - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pasowanie na przedszkolaka w Niemczańskim Ośrodku Kultury

W życiu dziecka wiele jest wyjątkowych i niezapomnianych chwil. Jedną z nich jest wprowadzenie do braci przedszkolnej, czyli tzw. pasowanie na przedszkolaka. Własnie takiego wydarzenia bylismy świadkami w poniedziałek 8 października w Niemczańskim Ośrodku Kultury.

W sali widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury zgromadziło się wielu rodziców oraz członków rodzin, którzy przyszli specjalnie po to, by obejrzeć, jak ioch namłodsze dzieci stają się jednością ze społecznością przedszkolaków. Na początku spotkania opiekunowie poszczególnych grup wiekowych przedszkolaków poprowadzili swoich podopiecznych, którzy z zaangażowaniem prezentowali przygotowaną wcześniej część artystyczną. Każda z grup przebrana była za inne zwierzęta, co bardzo pomagało w rozróżnieniu poszczególnych roczników. Kolejno prezentowały się: Sówki (najmłodsi), Biedroneczki, Kotki, Zajączki, Pszczółki oraz Motylki. Wszystkie występy spodobały się przybyłym widzom. Po wystepach artystycznych Dyrektor Przedszkola pani Marta Bagińska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski dokonali uroczystego pasowania na przedszkolaka. Zgodnie z tradycją włodarz Niemczy przy pomocy dużej, drewnianej kredki pasował każdego z osobna na przedszkolaka, życząc dobrej zabawy i pilności w nauce.Do zyczeń dołączyła się również Przewodnicząca Rady Miejskiej Monika Szymańska-Śledź. Dzieciaki otrzymały również pamiątkowy ołówek oraz słodycze. Na koniec wydarzenia zaprezentowała się grupa Eldorado, zajmująca się animacją wydarzeń dla małych dzieci.