Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pieniądze dla wsi. Nowe możliwości i środki dla KGW - najbliższy termin już 27.12.2018r. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pieniądze dla wsi. Nowe możliwości i środki dla KGW – najbliższy termin już 27.12.2018r.

Koła Gospodyń Wiejskich mogą teraz legalnie zarabiać środki po rejestracji w ARiMR. Ponadto rząd przewidział dotacje dla KGW działających bez rejestracji lub np. w strukturach stowarzyszeń wiejskich jeszcze na rok 2018. Trzeba tylko zarejestrować się i złożyć wniosek w terminie do czwartku, 27.12.2018r.

informację o możliwości pozyskania jeszcze w tym roku 3.000,- zł na działania na rzecz rozwoju osobistego kobiet na wsi.
Do rządowego programu zgłosić się mogą nie tylko istniejące KGW, ale również obecnie powołane.
Aby otrzymać dotację, koło musi liczyć co najmniej 10 osób. Nie muszą to być same kobiety – mogą to być też mężczyźni a nawet dzieci powyżej 13 roku życia. Termin rejestracji upływa z dniem 27.12.2018r. a termin na składanie wniosków upływa 31.12.2018r. , zachęcam KGW działające na terenie gminy do składania wniosków. Można skorzystać w tym roku jeszcze z dotacji w wysokości 3.000,00 zł lub więcej na działalność statutową Koła. Rozliczamy się z dotacji do końca kwietnia 2019.

Z uwagi na krótki czas realizacji bliższe informacje wraz z formularzami będą wysyłane mailem w odpowiedzi na Państwa zgłoszenia internetowe pod adres: sekretariat@um.niemcza.pl.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

UMiG Niemcza