Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Po co upiększać Niemczę skoro wandale wolą ją oszpecać!!! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Po co upiększać Niemczę skoro wandale wolą ją oszpecać!!!

Od długiego czasu informujemy o pracach prowadzonych przy rewitalizacji Parku Zamkowego w Niemczy. Koszty podjętych prac są ogromne, w prowadzone prace na całym terenie parku wykorzystane zostaną środki – pozyskane przez Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego – w kwocie 1mln 250 tys. zł.

Czy jednak warto tak się starać?

Jeszcze nie zostały zainstalowane w parku wszystkie nowe ławki i kosze na śmieci a już doszło do ich dewastacji. W ostatnich dniach w aktach wandalizmu, zostały pomalowane zarówno ławki jak i kosze na śmieci niecenzuralnymi napisami.  W jakim celu i po co, to trudno zrozumieć!
Zwracamy się z apelem do mieszkańców o reagowanie na wszelkie tego typu niewłaściwe zachowania np. poprzez powiadomienie odpowiednich służb. Bardzo prosimy aby tłumaczyć młodym ludziom, że tego typu dzieła, nie przynoszą nikomu chluby a wręcz odwrotnie, świadczą o braku kultury i braku szacunku do czyjejś pracy, braku przywiązania do własnego miasta, o które powinni dbać a nie je niszczyć.

Należy tłumaczyć, że zniszczone mienie jest własnością wszystkich mieszkańców, a zniszczenia generują niepotrzebne koszty. W wyniku dokonania zniszczeń prace naprawcze będzie prowadziło Przedsiębiorstwo Komunalne w Niemczy.

Jeszcze raz apelujemy:

DBAJMY O NASZĄ NIEMCZĘ,

NIE POZWALAJMY JEJ NISZCZYĆ!!!

poniżej zdjęcia z parku: