Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Podziękowania dla samorządów za pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Podziękowania dla samorządów za pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy.

W miniony czwartek 21 kwietnia Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, wraz z samorządowcami subregionu wałbrzyskiego, uczestniczył w spotkaniu  parlamentarzystów na czele z Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michałem Dworczykiem. Spotkanie z inicjatywy parlamentarzystów odbyło się w Bystrzycy  Kłodzkiej i poświęcone zostało w całości podsumowaniu dotychczasowej współpracy pomiędzy rządem a samorządami w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Omawiano także kolejne działania, które będą podejmowane wspólnie w zakresie wspierania obywateli Ukrainy.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk skierował do samorządowców oraz mieszkańców regionu słowa podziękowań za dotychczasową współpracę:

„Wielkie podziękowania dla wszystkich mieszkańców regionu, w szczególności dla samorządowców,

za serce i pomoc okazane naszym przyjaciołom w ostatnich tygodniach”