Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Renata Kukuła

Podziękowanie dla Urzędu Miasta w Niemczy od Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przekazała podziękowania dla Urzędu Miasta w Niemczy za udział w trwającej  już ponad rok akcji charytatywnej i ekologicznej pod nazwą Nakrętki dla Hospicjum. W stojącym na niemczańskim Rynku serduszku, od dnia rozpoczęcia współpracy, niemczanie wrzucają  plastikowe nakrętki, które są regularnie zabierane przez  pracowników Fundacji. Jak się okazuje po roku działalności, zebrano ogółem ponad 62 tys. kg plastiku o łącznej wartości ponad 56 tysięcy złotych.

Jest to duża kwota, która pomogła ok. 60 podopiecznym Fundacji, którymi są  nieuleczalnie chore  dzieci z terenu Dolnego Śląska. Fundusze z nakrętek przeznaczono na pomoc głównie w rehabilitacji oraz opiece pielęgniarskiej.

Przez ponad 11 lat tej działalności, zebrano nakrętki na kwotę ponad 800 tys. złotych.

Jak więc widać rzeczywiście pomagamy i wejście przez niemczański magistrat we współpracę z Fundację przynosi bardzo konkretne pozytywne skutki.

W imieniu podopiecznych Fundacji,  serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zapełniają serduszko w Niemczy .

Poniżej dyplom podziękowaniem.