Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pojechali na kolonię!!! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pojechali na kolonię!!!

 

W poniedziałek 23 sierpnia dzieciaki z Gminy Niemcza wyjechały na letnie kolonie do ośrodka wypoczynkowego w Kudowie – Zdroju. Pomimo urlopu Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, podobnie jak w zeszłym roku, osobiście sprawdził przygotowania do podróży i pożegnał kolonistów.

Po pożegnaniu z rodzicami, dzieci odwiezione zostały niemczańskim autobusem do Domu Wczasów Dziecięcych w Kudowie – Zdroju. Tu po przyjeździe i pozytywnych wynikach pomiaru temperatury na wszystkich czekał obiad.

Do przyszłego poniedziałku grupa 34 chętnych, zgłoszonych z Niemczy, Nowej Wsi Niemczańskiej, Przerzeczyna – Zdroju, Podlesia, Ruszkowic, Wilkowa Wielkiego i Gilowa pod opieką wychowawców będzie wypoczywać i aktywnie spędzać czas w jednym z najstarszych europejskich uzdrowisk w Kudowie – Zdroju, położonym pomiędzy wzniesieniami Gór Orlickich i skalnymi platformami Gór Stołowych.

Dodajmy, że obiekt, w którym przebywają dzieci z Gminy Niemcza jest nowocześnie wyposażony m.in. w basen, sale gimnastyczne, nowy obiekt boiska sportowego.

Staraniem Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego pierwszy wyjazd na kolonię udało się zorganizować w roku 2020. W tym roku jest to już drugi wyjazd. Miejmy nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym będzie to udany pobyt i kolejne wyjazdy będą nadal kontynuowane.  

Poniżej zdjęcia: