Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Policja w Bibliotece w Wilkowie Wielkim. Spotkanie z mieszkańcami w sprawie potencjalnych zagrożeń. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Policja w Bibliotece w Wilkowie Wielkim. Spotkanie z mieszkańcami w sprawie potencjalnych zagrożeń.

 

W MiGBP Filii w Wilkowie Wielkim odbyło się spotkanie mieszkańców z policjantami z Posterunku Policji w Niemczy aspirantem sztabowym Piotrem Grosem i sierżantem sztabowym Danielem Piwowarczykiem.

Tematem spotkania były zagrożenia i oszustwa przestępców wobec ludzi, szczególnie tych starszych i samotnych. Policjanci zapoznali nas z taktyką działania w jaki sposób złodzieje wyłudzają środki pieniężne, kosztowności czy wgląd do dokumentów a przede wszystkim uświadomili nam jak nie stać się ofiarą.

Zapoznaliśmy się również z konsekwencjami jakie grożą nam za zaśmiecanie miejsc publicznych i niszczenie mienia publicznego na terenie gminy.

Dziękujemy bardzo, że mogliśmy Panów gościć w obchodzonym Tygodniu Bibliotek. (Informacja z nadesłana przez Bibliotekę)

Informacja o spotkaniu z KPP Dzierżoniów:

Bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego powiatu jest priorytetem dla lokalnych policjantów. W związku z powyższym funkcjonariusze prowadzą szereg akcji i działań profilaktycznych skierowanych do różnych odbiorców. Wśród nich jest jeden ukierunkowany na ograniczenie przestępstw na szkodę osób starszych, samotnych i schorowanych. W trakcie spotkania w Wilkowie Wielkim zaprezentowano metody działania sprawców, a także zachęcono do zainstalowania w telefonie Aplikacji BLISKO, dzięki której możliwe jest otrzymywanie powiadomień po każdym zaistniałym oszustwie, bądź próbie oszustwa na seniorach. Ludzie starsi wyczulani byli na zagrożenia jakie niesie ze sobą używanie Internetu. Dzielnicowy wskazał również jak istotne są w życiu relacje rodzinne, zrozumienie i wzajemna pomoc. Seniorów poinformowano o kampanii społecznej #ZnamTeNumery.

nadkom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP Dzierżoniów