Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Polonez z Burmistrzem na uroczystości zakończenia Szkoły Podstawowej w Niemczy przez klasy ósme. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Polonez z Burmistrzem na uroczystości zakończenia Szkoły Podstawowej w Niemczy przez klasy ósme.

 

Po raz pierwszy w Niemczy w Polonezie otwierającym uroczyste pożegnanie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Niemczy wziął udział, w pierwszej parze Burmistrz Niemczy Rafał Pawłowski. Wielka i bardzo miła niespodzianka została przyjęta z ogromną radością przez całą społeczność szkolną obecną na uroczystości w dniu 20 czerwca 2024.

Choć klasa ósma nie była w roku szkolnym 2023/2024 zbyt liczna to jednak na pewno pozostawi po sobie wspaniałe wspomnienia, nie tylko niezapomnianym Polonezem.

Uroczysty apel otworzył przewodniczący samorządu szkolnego Dawid Wakulik witając dyrekcję szkoły, burmistrza Niemczy, nauczycieli, rodziców, pracowników administracji oraz uczniów szkoły.

Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń– tymi słowami zwróciła się do żegnanych ósmoklasistów Dyrektor Anna Kuźmińska. Burmistrz Rafał Pawłowski składając życzenia absolwentom powiedział o nowych czekających ich wyzwaniach w przyszłości i zapewnił o wsparciu ze strony władz miasta.

Po wręczeniu świadectw i nagród w dziedzinie czytelnictwa, sportu i działalności wolontariatu szkoły, Dyrektor Kuźmińska wręczyła podziękowania rodzicom uczniów Nataszy Kasprowicz i Tatianie Danilovej. Kilku uczniów klasy ósmej pochodzi z Ukrainy i jak się dowiedzieliśmy są już bardzo związani z Niemczą, w której mieszkają, a dalsze kształcenie planują w szkołach średnich w Dzierżoniowie.

Kolejnym miłym akcentem szkolnego apelu było odsłonięcie pamiątkowego tabla szkolnego klasy ósmej przez Dyrektor Kuźmińską oraz Burmistrza Pawłowskiego.

Specjalnie dla absolwentów, zgodnie z tradycją szkoły przygotowano program artystyczny, w tym roku w wykonaniu uczniów kilku klas działających w szkolnej grupie teatralnej pod kierunkiem nauczycieli Ewy Basiów i Katarzyny Bednarz – Buszty.

W scence Czarownice popisowo wystąpili uczniowie: Zosia Basiów, Lenka Sudół, Judyta Zaraś, Amelka Linka, Krzysiu Kielar i Karol Tworek.

Dodatkowo wykonana została prezentacja mutimedialna zatytułowana: Misja: zaliczenie podstawówki, czyli historia klasy ósmej od pierwszych dni w szkole na wesoło. I było bardzo wesoło, śmiesznie a jednocześnie na poziomie  godnym tak ważnego wydarzenia.

Uczniowie klasy ósmej podziękowali Dyrektor Annie Kuźmińskiej, wychowawczyniom klasy Irenie Przybyłko i Alicji Łysiak, nauczycielom, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości oraz wszystkim nauczycielom, pracownikom i gościom Szkoły.

Po tych bardzo wzruszających chwilach wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni na okolicznościowy poczęstunek.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: