Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Posterunek Policji w Niemczy zaprasza Seniorów w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca na spotkania online o bezpieczeństwie. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Posterunek Policji w Niemczy zaprasza Seniorów w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca na spotkania online o bezpieczeństwie.

 

Posterunek Policji w Niemczy informuje naszych Seniorów i zaprasza do skorzystania z nowych działań profilaktycznych pod hasłem „Senior Online”. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 9.00 prowadzone będą spotkania na kanale YouTube, podczas których osoby uczestniczące, będą mogły zadawać pytania prowadzącemu policjantowi, w postaci pisemnych komentarzy.

Adres audycji można znaleźć na stronie Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Poniżej link do audycji z 7 marca br. w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

 

 

 

 Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Kolejne spotkanie zaplanowano na 7 marca. Do zobaczenia

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.