Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Powiatowy Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Powiatowy Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy

9 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy odbył się  Powiatowy Dzień Języków Obcych, który miał formę konkursu.  Wzięło w nim udział 11 klas, w tym klasa VII a ze Szkoły Podstawowej w  Łagiewnikach  oraz klasa III Gimnazjum ze SP nr 1 w  Dzierżoniowie.  Impreza mogła się odbyć dzięki środkom ze Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, pozyskanymi przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży -NAJLEPSI.  Honorowy patronat nad imprezą sprawowało Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

Występy wszystkich klas stały na bardzo wysokim  poziomie artystycznym, a komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie podczas oceny przygotowania i przedstawienia  przez grupy  kultury i  historii danego  kraju.

W tym roku mogliśmy bliżej  poznać: Stany Zjednoczone (kl. IV a), Szwajcarię (kl. IVb), Turcję (kl. Va), Irlandię (kl.Vb), Ukrainę )kl. VI), Brazylię (kl. VII a Łagiewniki), Czechy (kl. VII Niemcza), Austrię (kl. VIIIa), Japonię (kl. VIIIb), Holandię (kl. III G SPnr1 Dzierżoniów) oraz Norwegię (kl. III G Niemcza).

W komisji konkursowej pracowały: p. A.Kuźmińska – dyrektor SP w Niemczy, p. W.Kraczkowska – wicedyrektor SP w Niemczy, p. A Borowska – inspektor ds. oświaty przy UMiG Niemcza oraz p .A.Borzestowska – księgowa SP w Niemczy.

W kategorii młodszej pierwsze  miejsce zajęła kl. VI, drugie  miejsce kl. Vb, a trzecie miejsce klasa Va.

W kategorii klas starszych wygrała klasa III gimnazjum ze SP nr 1 w Dzierżoniowie, drugie miejsce zajęła kl. VII a z Łagiewnik , a miejsce trzecie klasa III gimnazjum z Niemczy.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM WSPANIAŁYCH , PEŁNYCH HUMORU WYSTĘPÓW. DZIĘKUJEMY UCZNIOM, RODZICOM I WYCHOWAWCOM KLAS ZA OGROMNĄ PRACĘ I TRUD WŁOŻONY W PRZYGOTOWANIE SIĘ DO DZISIEJSZEGO DNIA!

Impreza została przygotowana przez nauczycieli języków obcych : panią Iwonę Dobosz-Czyszczoń i pana Michała Paczkowskiego.

Tekst i zdjęcia: SP w Niemczy