Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Powitanie wakacji spektaklem „Miłość i zazdrość” - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Powitanie wakacji spektaklem „Miłość i zazdrość”

W poniedziałek 18 czerwca w Niemczańskim Ośrodku Kultury pożegnano mijający rok szkolny w bardzo artystyczny sposób. Na początku spotkania zaśpiewał i zagrał niemczański bard Janusz Małolepszy.

Następnie na scenie zaprezentowały się sekcje działające przy NOKu, a wśród nich sekcja pn. „Teatr Kasztelanii Niemczańskiej”, która zaprezentowała barwne widowisko historyczne pt. „Miłość i zazdrość”. Fabułą występu była legenda o krzyżu pokutnym mieszczącym się w Niemczy. Historia opowiadała o zakazanej miłości włoskiego projektanta niemczańskiego zamku z zamężną, niemczańską kobietą.

W wyniku tragicznych splotów akcji artysta został zamordowany przez zazdrosnego męża kobiety, a książę, zamiast wydać wyrok śmierci, postąpił wbrew lokalnemu prawu i jedynie osadził zabójcę w więzieniu, wcześniej każąc mu w ramach pokuty wyrzeźbić kamienny krzyż. Na szczęście widowisko miało dwa zakończenia, w trakcie którego włoski artysta nie ginie, ale kończy budowę zamku, a szczęśliwe małżeństwo żyje długo i szczęśliwie.

Dodatkowo oprócz sekcji teatralnej, zaprezentowała się sekcja breakdance’u oraz niedawno powstały Niemczańscy Mali Kucharze. Dzieci, pod opieką pani Marioli Słobodzińskiej-Kielar poczęstowały przybyłych gości z przedszkola i szkoły podstawowej swoimi wyrobami kulinarnymi w postaci shake’ów truskawkowych oraz chałek z owocami. Na koniec wystąpiła laureatka i zdobywczyni pierwszego miejsca na Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej Julia Stępień, która zachwyciła publiczność swoją gracją i gibkością w tańcu.