Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Program Ciepłe Mieszkanie - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Program Ciepłe Mieszkanie

 

Celem programu „Ciepłe Mieszkanie” jest wsparcie wymiany źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawa efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.
W ramach kosztów kwalifikowanych dla osób fizycznych przewiduje się dofinansowanie na demontaż nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe (tzw. kopciuchów) oraz zakup i montaż źródła ciepła albo podłączenie lokalu mieszkalnego do efektywnego źródła ciepła w budynku. Jeśli to zadanie zostanie wykonane, dopuszcza się także sfinansowanie: zakupu i montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej, a także przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej.

Na początku 2023 r. Gmina Niemcza pozyskała na ten cel 775 000 zł.
Dotacja może wynieść do 15 000 zł w przypadku podstawowego poziomu finansowania, do 25 000 zł w przypadku podniesionego poziomu finansowania oraz do 37 500 zł w przypadku najwyższego poziomu finansowania.
Szczegółowych informacji w zakresie uzyskania dotacji udzielają pracownicy Punktu Konsultacyjnego Programu Czyste Powietrze, znajdującego się w Dzierżoniowie, Rynek 36 – telefon kontaktowy 517 566 669. Pracownicy Punktu udzielają również pomocy w zakresie skompletowania i złożenia niezbędnej dokumentacji.
Ciepłe Mieszkanie w Gminie Niemcza (stan na 30.09.2023 r.) [odnośnik do pdf-u – w załączniku

GN STATYSTYKA PROGRAMU CIEPŁE MIESZKANIE Informacja 30.09.2023

GN STATYSTYKA PROGRAMU CIEPŁE MIESZKANIE Informacja 31.10.2023

GN STATYSTYKA PROGRAMU CIEPŁE MIESZKANIE Informacja 31.11.2023

GN STATYSTYKA PROGRAMU CIEPŁE MIESZKANIE