Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Prośba o pomoc w uzyskaniu zdjęć do publikacji "Woda, podstawa życia/Voda základ života" - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Prośba o pomoc w uzyskaniu zdjęć do publikacji „Woda, podstawa życia/Voda základ života”

Szanowni Państwo,

Czeska część euroregionu realizuje projekt pn. „Woda, podstawa życia/Voda základ života” CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0002546. W ramach działań wydana zostanie publikacja obrazkowa,

przedstawiająca wykorzystanie wody w różnych formach życia, co ma na celu uświadomienie społeczeństwu konieczności jej ochrony. Będzie to kompleksowe opracowanie przedstawiające wodę we wszystkich jej formach, takich jak źródełka, rzeki, jeziora, mokradła czy obiekty hydrotechniczne, takie jak młynówki i zbiorniki wodne. Ponadto pokazane będzie, jak wodę w naszym życiu wspólnie wykorzystujemy, korzystając z niej na przykład do celów rekreacyjnych w postaci żeglownych rzek, turystyka wodna, przez produkcję energii elektrycznej w postaci elektrowni wodnych, po wykorzystanie jako źródło wody pitnej. Może być jednak także źródłem klęski żywiołowej w postaci powodzi.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w uzyskaniu zdjęć do tej publikacji.

Poniżej przesyłam listę miejsc, które są wymienione w publikacji:

Książ

Grodno

Uzdrowiska: Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój, Jedlina Zdrój, Bobrowniki, Lądek Zdrój

Młynówka Kłodzko (posągi, woda)

Papiernia Duszniki Zdrój

Mosty spotyka się w Bardzie w Kondratowicach

Wiadukt Lewin Kłodzki

zdjęcie wioślarzy (od Barda), Windsurfingu, jachtingu

smażalnia ryb

Trójmorski Wierch

Torfowisko pod Zieleńcem

Rzeka Nysa Kłodzka

Jezioro Otmuchowskie

Jezioro Nysa (Głębinowskie)

Wodospady – kaskady Wilczka, Łomniczki, Wodospad Kamieńczyka

Jaskinie – Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Kletno

Kopalnia Złoty Stok

Wojskowy Kompleks Budowlany Olbrzym (Riese)

Osówka w miejscowości Głuszyca

Twierdza Kłodzko

Twierdza Srebrna Góra

Kolorowe jeziora w pobliżu wsi Marciszów

Most Kondratowice

Jeśli dysponują Państwo zdjęciami,  które możemy wykorzystać proszę o przesyłanie  za pośrednictwem poczty elektronicznej do biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis w Kłodzku e-mail : biuro@eg.ng.pl

w  terminie do dnia 10 czerwca 2021 r.

Proszę o przesłanie:

– zdjęcia w dobrej rozdzielczości, nadające się do obróbki graficznej, a także chronione prawami autorskimi

– imię i nazwisko autora zdjęcia, opis zdjęcia

– zgody na wykorzystanie przesłanej dokumentacji zdjęciowej do publikacji pn. „Woda, podstawa życia/Voda základ života” o treści:

„Wyrażam zgodę na  wykorzystanie przesłanej dokumentacji zdjęciowej do publikacji pn. „Woda, podstawa życia/Voda základ života” przygotowywanej przez Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Kladska – Euroregion Glacensis”.

Z góry dziękujemy za pomoc.