Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Prysznic wody dla ochłody. Ostrzeżenia przed upałami i burzami na dzisiaj tj. piątek 21 czerwca 2024 . - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Prysznic wody dla ochłody. Ostrzeżenia przed upałami i burzami na dzisiaj tj. piątek 21 czerwca 2024 .

 

W upalnych chwilach dnia można już korzystać z kurtyny wodnej zainstalowanej przed Basztą Miejską w Niemczy. Dzieci już z niej korzystają, dużym zainteresowaniem  cieszy się też fosa wypełniona wodą.

W związku z licznymi ostrzeżeniami dotyczącymi pogody informujemy, że nadchodzi kolejna fala gwałtownych burz z ulewami i silnym wiatrem. Nawałnice zapowiadane są na dzisiaj tj. piątek (21,06,2024)  po południu, a najbardziej niebezpiecznie zapowiada się noc z piątku na sobotę. Prędkość wiatru w porywach może przekraczać wtedy nawet 100 km/h. Groźnej pogodzie będzie sprzyjać upał.

W piątek ciepły front atmosferyczny, przynoszący wzrost zachmurzenia, przemieści się nad Polską, pchany przez płynące znad Morza Śródziemnego wilgotne powietrze zwrotnikowe. Po południu nad zachodnią i południowo-zachodnią częścią kraju w gorącym powietrzu rozwinie się front burzowy, a od zachodu zacznie napierać drugi, groźny front chłodny.