Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Przedstawiciele Kompanii Honorowej w Niemczy czyli ostatnie przygotowania przed wydarzeniem 2 października 2021. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Przedstawiciele Kompanii Honorowej w Niemczy czyli ostatnie przygotowania przed wydarzeniem 2 października 2021.

 

W środę 22 września na zaproszenie Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego w Niemczy gościli przedstawiciele Kompanii Honorowej Wojska Polskiego Garnizonu Wrocław na czele z Chorążym Zdzisławem Smagą. Na Placu Flagowym przed Ratuszem odbyły się ostatnie ustalenia dotyczące wizyty Kompanii Honorowej w dniu 2 października 2021.

Podczas części oficjalnej otwierającej uroczystość „Gmina Niemcza w Hołdzie Rotmistrzowi Aleksandrowi Hrynkiewiczowi” o godz. 11.00, odbędzie się ceremoniał woskowy o charakterze patriotycznym. Będziemy mieli okazję zobaczyć w pełnej gali na niemczańskim Rynku Kompanię Honorową z udziałem pocztu sztandarowego. Wśród wielu elementów honorowej asysty wojskowej, podczas odsłonięcia tablic pamiątkowych będą m.in. komendy, werble, utwory muzyczne oraz salwy honorowe!

Na pewno warto być w tym czasie na Rynku w Niemczy bo z pewnością będą to niepowtarzalne przeżycia. Dodatkowo staraniem Burmistrza Węgłowskiego w Niemczy podczas uroczystości odbędzie się koncert najlepszej w Polsce orkiestry wojskowej jaką jest Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Koncert rozpocznie się  po zakończeniu części oficjalnej ok. godz. 12.

Poniżej zdjęcia z wizyty oficerów WP w Niemczy.