Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Przedszkole dla Antosia! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Przedszkole dla Antosia!

 

Przedszkole Publiczne „Zaczarowany Gród” w Niemczy już po raz trzeci w tym roku wzięło udział w akcji charytatywnej. Tym razem, dzieci, ich rodziny i nauczyciele przyłączyli się do zbiórki pieniężnej, której celem jest pozyskanie funduszy na wózek dla Antosia Bagińskiego.

Antoś ma 6 lat, jednak nie może, tak jak jego rówieśnicy biegać, skakać i beztrosko się bawić. Chłopiec potrzebuje specjalistycznego wózka, który umożliwi mu przebywanie na świeżym powietrzu, poruszanie się, a także uprawianie sportu w miarę swoich możliwości. Wózek ten, jak większość specjalistycznych sprzętów, jest bardzo drogi, a jego kupno przekracza możliwości finansowe rodziny Antosia.

My jednak wierzymy, że nie ma rzeczy niemożliwych i że wspólnymi siłami uda nam się spełnić marzenie naszego kolegi. Przedszkolaki przez cały czerwiec dzielnie zbierały pieniądze do specjalnej puszki, a przy okazji wzięły udział w zajęciach dydaktycznych na temat niepełnosprawności oraz tolerancji wobec osób, które różnią się od nas w jakikolwiek sposób. Jednym z założeń naszego przedszkola jest wychowanie dzieci na osoby wrażliwe i empatyczne, rozumiejące różnorodność wśród ludzi i szanujące innych.

Przedszkolaki były zaangażowane we wszystkie wspólne działania związane z akcją, chętnie dzieliły się pieniążkami ze swoich skarbonek i były z siebie bardzo dumne wrzucając datki do puszki. Codziennie dopytywały o zebraną sumę pieniędzy, chcąc uzbierać ich jak najwięcej.

Z wielką dumą i radością, pragniemy ogłosić, że zebraliśmy 1254 zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom, ich rodzicom i opiekunom, personelowi przedszkola oraz pracownikom Przedsiębiorstwa Komunalnego w Niemczy, którzy wsparli naszą akcję.

Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto zbiórki.

Mamy nadzieję, że uda się uzbierać całą potrzebną kwotę i zachęcamy do tego wszystkich mieszkańców naszej gminy. Idźmy przykładem przedszkolaków i pomagajmy. Wciąż można dokonywać wpłat na konto zbiórki lub promować i udostępniać link do akcji: https://zrzutka.pl/gfb7as?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR2gPXH0WGFVQhP-cD8oiPErVTnkvv6_YBrybJnWeJ0aW2XCjWid3aa7-cM

Zachęcamy także wszystkich do wzięcia udziału w Pikniku rodzinno- charytatywnym dla Antosia, który odbędzie się 17.07.2021r. w Wilkowie.

Warto pomagać!