Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Przywitajmy lato w Wilkowie Wielkim. Festyn plenerowy i piknik dla dzieci w sobotę 22 czerwca. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Przywitajmy lato w Wilkowie Wielkim. Festyn plenerowy i piknik dla dzieci w sobotę 22 czerwca.

 

Rada Sołecka Wilkowa Wielkiego oraz Koło Gospodyń Wiejskich Wilkowianki zapraszają na Festyn, podczas którego przywitamy lato. Wydarzenie zaplanowano na 22 czerwca. Astronomiczne lato, zwane także letnim przesileniem, wypada zawsze 21 lub 22 czerwca.

Na miejsce festynu wybrano odrestaurowany park w Wilkowie Wielkim. Obecnie teren parkowy zachwyca czystością, świeżością i widocznym już na pierwszy rzut oka systematycznym dbaniem o zieleń i utrzymanie porządku.  Dodatkowo dzięki zaangażowaniu środków z funduszu sołeckiego na polanie parkowej znalazło się wiele sprzętów rekreacyjnych i wypoczynkowych. Są tu mm.in.: nowa wiata, miejsce na ognisko,  siłownia zewnętrzna, boisko do gry w piłkę, siatkówkę. Zadbano o nowe alejki, ławeczki, kosze na śmieci, zapewniono  także dostęp do prądu. Podczas potkania w UMiG (17.05.2024) Burmistrz Niemczy Rafał Pawłowski oraz Radny Rady Miejskiej Bartosz Korneluk zapewnili sołtysa Czesława Piotrowskiego o wsparciu i pomocy w organizacji festynu.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Poniżej plakat imprezy oraz zdjęcia z Parku w Wilkowie Wielkim: