Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Renowacja trybun i schodów terenowych na stadionie w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Renowacja trybun i schodów terenowych na stadionie w Niemczy

 

Poprawiamy estetykę, zwiększamy bezpieczeństwo

Już niebawem kibice Niemczanki będą oglądać mecze swojej drużyny z nowych trybun. Na stadionie miejskim trwają prace związane z wymianą starych, plastikowych siedzisk.

Prace realizowane są w ramach programu „Poprawa miejsc spotkań w miejscowościach: Podlesie, Przerzeczyn-Zdrój, Kietlin, Gilów oraz na stadionie w Niemczy”. – Tereny rekreacyjne stanowią miejsca spotkań mieszkańców. Wolny czas spędzają na nich dzieci z rodzicami i opiekunami, dlatego tak ważnym elementem jest wyposażenie tych terenów w ławki, które zapewnią odpoczynek po zabawie, a rodzicom pozwolą z wygodnego miejsca obserwować swoje pociechy – wyjaśnia Jarosław Węgłowski, burmistrz Niemczy, który osobiście sprawdza poszczególne etapy prowadzonych prac. Ich efekty widać m.in na stadionie miejskim. Ekipy remontowe usunęły już stare i wyeksploatowane plastikowe krzesełka oraz wylały fundamenty pod budowę nowych ławek. – To nie tylko uatrakcyjni teren wokół samego stadionu, ale przyczyni się również do poprawy estetyki i bezpieczeństwa – podkreśla gospodarz Gminy Niemcza. Wartość projektu wynosi  59949, 27 zł.