Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Rewitalizacja północnej części Rynku coraz bliżej finału - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Rewitalizacja północnej części Rynku coraz bliżej finału

Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski w poniedziałek 28 listopada 2022 r. wizytował postępy prac na ulicy Piastowskiej.

Jedna z  największych inwestycji naszego miasta powoli zbliża się do finału. Jeżeli pogoda będzie sprzyjała prowadzeniu prac, to już niedługo będziemy spacerować po nowych chodnikach i wjeżdżać nową nawierzchnią do naszego Rynku, od strony północnej.

Obecnie na całej długości drogi układana jest nawierzchnia z kostki granitowej, Równocześnie trwa budowa chodników.  Wykonywana jest także instalacja oświetlenia ulicznego, która najprawdopodobniej do końca roku będzie gotowa.

Do inwestycji należy także ulica Królowej Jadwigi, która obecnie jest korytowana i przygotowywana do ułożenia nowej nawierzchni.

Już niebawem będziemy mogli obejrzeć efekt renowacji fontanny z nową niecką na placu przed Ratuszem.

W ramach prowadzonej  inwestycji wykonana została także nowa nawierzchnia chodnika przed wejściem do Urzędu Miasta i Gminy Niemcza.

Zwracamy się z prośbą do naszych mieszkańców, aby wraz z prowadzonymi pracami, których celem jest poprawa estetyki miasta, zwrócili uwagę na potrzebę zachowania czystości, szczególnie w okolicach Bramy Dolnej, która obecnie niestety jest mocno zaniedbana.

Poniżej zdjęcia: